Podsumowanie Kongresu
trochę o budżecie i kosztach organizacji

Miesiąc temu zakończył się pierwszy Międzynarodowy Kongres Projektu Misterogrande “Odkryj małżeństwo”. Część z Was było wtedy z nami w Gnieźnie. Wielu z Was uczestniczyło on-line. Udało nam się zebrać sporo materiałów z tego wydarzenia. Wszystkie dostępne są na stronie Kongresowej oraz w serwisie fotograficznym.

Dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć Wam o finansowej stronie Kongresu. Tak jak pisaliśmy już wcześniej, fundraising jest dla nas ważny i staramy się otwarcie przedstawiać Wam, naszym darczyńcom, w jaki sposób wydajemy pieniądze Fundacji. Pierwsze takie podsumowanie opublikowaliśmy na początku tego roku. Dzisiaj opowiemy Wam o budżecie minionego Kongresu.

Opłata kongresowa pokryła koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników. Na pozostałe koszty organizacyjne łącznie wydaliśmy 75.000 zł. Koszty te podzieliliśmy w następujący sposób:

Kawiarnia - 16.000 zł

To głównie koszt aranżacji strefy chillout, zakup deserów, wody, przekąsek dla dzieci. Jeden z filarów Kongresu, dzięki któremu czas pomiędzy wykładami i modlitwą, mogliśmy spędzić w dobrej atmosferze.

Scenografia - 13.500 zł

To koszty związane z aranżacją sceny i obydwu kaplic, z zakupem kwiatów, wynajmem mebli i oświetleniem auli.

Animacja dzieci - 11.500 zł

To wszystkie koszty związane z zapewnieniem naszym dzieciom bezpiecznej zabawy podczas majówki. W tym także wycieczki autokarowej, wstępu do Muzeum na Ostrowie Lednickim, materiałów do animacji, wszystkich prezentów, etc.

Pakiet konferencyjny - 9.000 zł

Czyli koszty związane z przygotowaniem dla wszystkich uczestników: torby, książeczki z rozważaniami, pudełka oraz lampki oliwnej, identyfikatorów, smyczek, śpiewniki, publikacja kongresowa, wydruk plakatów i wszystkich pozostałych materiałów które otrzymaliście.

Dofinansowanie rodzin - 8.000 zł

Ponieważ majówka z Misterogrande to z założenia wydarzenie rodzinne, obniżyliśmy opłaty, które ponosiły dzieci uczestników (finansując je ze środków własnych Fundacji). Wierzymy, że dzięki tej decyzji, w Kongresie mogło uczestniczyć sporo Dużych Rodzin. Dzięki, że byliście z nami!

Pozostałe koszty - 17.000 zł

Tutaj znalazły się koszty wynajmu auli, fotografa, sprzętu do tłumaczeń oraz obsługi prawnej.

    Dodatkowo wsparły nas Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej, instytucje i firmy prywatne dzięki którym bezpłatnie mogliśmy korzystać: z ekspresu ciśnieniowego, transmisji wideo, nagłośnienia, bezpłatnego wejścia do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Dziękujemy bardzo.

    Każde przedsięwzięcie Projektu Misterogrande opiera się na trzech filarach: modlitwie wstawienników, pracy wolontariuszy oraz hojności darczyńców. Głęboko wierzymy, że każdego z nas do tych zadań powołuje Pan Bóg. Już teraz planujemy przyszłoroczny kongres. Jeżeli chcesz dołączyć do wolontariuszy oraz wstawienników - odezwij się już dziś.

    Jeżeli chciałbyś nam pomóc głosić piękno sakramentu małżeństwa dołącz również do grona naszych darczyńców.
    Szczegóły na stronie - fundraising.misterogrande.pl

    Podsumowanie Kongresu
    Andrzej Mleczko 14 czerwca, 2024
    Udostępnij
    Nasz blogi
    Archiwizuj
    Fundraising
    Jak to robimy w Misterogrande?