Stary Sącz, 30 kwietnia -2 maja 2021 roku

Zapraszamy Was na rekolekcje o Sakramencie Małżeństwa

Program rekolekcji jest bogaty i bierze swój początek w teologii ciała św. Jana Pawła II. W momencie ślubu każda para otrzymuje nową tożsamość, która sprawia, że jesteśmy widzialnym obrazem Boga. Nie dla wszystkich jednak jest jasne, w jaki sposób tą nową tożsamość przeżywać. Najczęściej w życiu codziennym przeżywamy trudności i zmagania, zapominając o darze otrzymanym w momencie zaślubin. Celem rekolekcji „Oto Oblubieniec” jest pokazanie istoty małżeństwa i tego czym jest tożsamość chrześcijańskich małżonków. Codzienność stawia przed nami wiele wyzwań i nie zawsze potrafimy żyć prawdą o naszym niezwykłym posłannictwie ale Duch Święty wlany w małżonków w momencie zaślubin czyni nas zdolnymi do miłości na podobieństwo Boga i do rozwijania otrzymanej łaski.

Kiedy?

początek: godz. 17:00, piątek 30 kwietnia 2021
koniec: godz. 17:00, niedziela 2 maja 2021

Dla kogo?

dla małżeństw sakramentalnych (zapraszamy oboje małżonków)

Gdzie?

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II
ul. Papieska 10,
33-340 Stary Sącz
http://www.centrumopoka.pl/

Koszt

Osoby dorosłe: 160 zł / pobyt
Dzieci do 10 lat: 100 zł / pobyt
Dzieci do 3 lat: gratis
Opłata zawiera pobyt wraz z pełnym wyżywieniem w Ośrodku w Starym Sączu.

Wszystkie materiały, koszty pobytu ekipy organizującej rekolekcje oraz animację dla dzieci pokrywamy z własnych środków.
Jeżeli możecie nas wesprzeć finansowo będzie taka możliwość na zakończenie rekolekcji.

Zaliczka

W celu potwierdzenia zgłoszenia wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł od rodziny. Szczegóły po wysłaniu zgłoszenia rejestracyjnego (formularz poniżej).

Organizator

małżeństwa z projektu misterogrande.pl wraz z ks. Marcinem Kąkolem. Przy współpracy z Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie.

Zapewniamy

  • możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania
  • możliwość rozmowy z kapłanem
  • bardzo dobre warunki lokalowe (każda para małżeńska ma własny pokój)
  • pełne wyżywienie w czasie trwania rekolekcji
  • animację dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Podczas rekolekcji zapewniamy opiekę i animację dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mamy prostą regułę: jeżeli dziecko może spędzić cały dzień pod opieką animatorów – wtedy nie ma problemu żeby je zabrać ze sobą na rekolekcje. Rekolekcje mają być czasem dla Was.
Jeżeli chcecie uczestniczyć w rekolekcjach, a kwota za pobyt przekracza Wasz budżet, zaznaczcie to w formularzu zgłoszeniowym. Jeżeli macie pytania – piszcie: sekretariat@misterogrande.pl