Każdy człowiek i każda para podejmuje szereg decyzji wpływających na życie swoje i bliskich. Codzienność stawia nas przed trudnymi wyborami. Niekiedy podejmowanie decyzji przychodzi nam z łatwością i w pełnej komunii ze współmałżonkiem budując wzajemne zaufanie i miłość. Innym razem stanowi trudność i wywołuje konflikt a czasem przekształca się w prawdziwą wojnę. W jaki sposób podejmować decyzje aby sam proces był okazją do wzrostu a nie do wzajemnej niechęci? Jak mądrze prowadzić dialog? W jaki sposób kierując się dobrymi wskazówkami podejmować decyzje, z których wypływa dobro dla nas – małżonków, dla naszych rodzin i wspólnot?

Czy nachodzi cię niekiedy myśl o tym, że masz zbyt dużo własnych problemów związanych z pracą i nie możesz się jeszcze dodatkowo przejmować problemami swojej żony lub męża albo waszymi wspólnymi? Gdybyś tylko miał czas aby wyprostować swoje sprawy zawodowe wszystko między wami zaczęłoby się układać… Jezus zachęca cię abyś postąpił inaczej i najpierw zatroszczył się o relację z Nim i swoim współmałżonkiem. Wtedy On zatroszczy się o was, wasze potrzeby, wasze dzieci i pomoże pokonać wszelkie trudności.

Rekolekcje Talita Kum pokazują codzienność w nowym świetle. Lektura Pisma Świętego, wspólna modlitwa, dialog i wsparcie wspólnoty pokazują w jaki sposób podejmować decyzje aby wejść na ścieżkę duchowego uzdrowienia. To również okazja do naprawienia naszych relacji, które na co dzień kuleją.

Rekolekcje dostępne są w języku włoskim na terenie Włoch. Mamy nadzieję na rychłe tłumaczenie i organizację Talita Kum w Polsce.