Sacrofano

O Sacrofano

Od dziesięciu lat w Sacrofano, małej wiosce pod Rzymem odbywają się spotkania organizowane przez włoską wspólnotę Mistero Grande. Pomysłodawcą tego dzieła oraz corocznych spotkań jest Don Renzo Bonetti, duszpasterz rodzin i wieloletni dyrektor Rady ds. Rodziny przy Episkopacie Włoskim. Na spotkanie przyjeżdża zazwyczaj około tysiąca osób. Są to małżeństwa z dziećmi, duchowni, zakonnicy, zakonnice i osoby samotne lub rozwiedzione żyjące w wierności przysiędze małżeńskiej. Raz do roku spotykamy się w tak licznym gronie aby świętować piękno każdego małżeństwa, aby dzielić się radością z otrzymanych łask i aby pomagać sobie nawzajem w niesieniu trudów i ciężarów życia codziennego.

 • Sacrofano 2020

  „Komplementarność kapłaństwa i małżeństwa w misji Kościoła”

  Kongres w Sacrofano to wielkie spotkanie rodzin z całego świata. Raz do roku przyjeżdżamy do małej wioski pod Rzymem, aby podzielić się swoją codziennością z innymi rodzinami. To wielkie doświadczenie powszechności Kościoła: modlimy się i uczymy pod jednym dachem, choć z pozoru mocno się od siebie różnimy.
  czytaj więcej…

 • Sacrofano 2019

  „Wierzę w Sakrament Małżeństwa: znak obecności Jezusa Oblubieńca”

  Jak co roku w czerwcu (27-30 czerwiec 2019) uczestniczyliśmy w kolejnym Kongresie w Sacrofano. Cztery dni wykładów, warsztatów oraz wspólnej modlitwy. W tym roku tematem była nierozerwalność małżeństwa rozumiana jako dar. Znawcy tematu, profesorowie, księża i małżonkowie rozważali tajemnicę nierozerwalności w świetle Biblii i dokumentów Kościoła.
  czytaj więcej…

 • Sacrofano 2018

  „Wierzę w Sakrament Małżeństwa”

  Każde małżeństwo chrześcijańskie jest wezwane do naśladowania Jezusa Oblubieńca. Wejście w głęboką relację z Nim powoduje, że nasza relacja błyszczy i promieniuje na innych. Przygotowaliśmy osiem krótkich filmów, które poruszają najważniejsze kwestie związane z życiem codziennym i łaską sakramentu. Każda para może zaprosić do wspólnego obejrzenia filmów i rozmowy o ich treści.
  czytaj więcej…

 • Sacrofano 2017

  „Dzięki łasce Sakramentu Małżeństwa dom jest miejscem ewangelizacji oraz rozwoju wspólnoty”

  Na drugie spotkanie w Sacrofano jechaliśmy z wielką radością. Posiadając już wcześniejsze doświadczenie dobrych wykładów, wspólnej modlitwy, krzepiących rozmów i bliskości nie mogliśmy się doczekać końca czerwca.
  czytaj więcej…

 • Sacrofano 2016

  „Łaska Sakramentu Małżeństwa w głoszeniu piękna kobiecości i męskości”

  To pierwsze spotkanie, w którym wzięliśmy udział. Nie sposób zreferować tutaj wszystkich wykładów, warsztatów i kazań więc podzielimy się kilkoma myślami, które utkwiły nam w pamięci i do dzisiaj rezonują wydając owoce
  czytaj więcej…