Kiedy spotkanie w Sacrofano w czerwcu 2017 roku dobiegło końca Don Renzo miał dla nas niespodziankę: gotowy program spotkania w 2018. Każdy z nas otrzymał informację o zaproszonych gościach, temacie wykładów i laboratoriów, na które można się zapisać. Znowu o rodzinie i małżeństwie będziemy słuchać od najlepszych! Znowu mamy okazję aby nacieszyć się życiem wspólnoty, porozmawiać z ekspertami ale przede wszystkim wspólnie modlić się, adorować, uwielbiać i dzielić się tym, czego doświadczamy. Sacrofano to dar, który umacnia nas na naszej drodze.

Don Renzo poza zaproszeniem na spotkanie w 2018 roku zaproponował nam abyśmy mogli poczuć się współorganizatorami. Każde małżeństwo może wykorzystać najbliższe półrocze aby rozpowszechnić informację o Sacrofano. Każdy z nas jest zaproszony do zachęcania innych, do dzielenia się wiedzą o rekolekcjach, wspólnocie i pomocy, jaką każde małżeństwo może tutaj otrzymać. Każdy z nas zna wielu ludzi, których codzienność jest trudna i pozbawiona światła. To zadanie dla nas abyśmy troszczyli się o innych, przyciągali ich do Jezusa i dawali świadectwo swoim życiem. Posłuchajcie co Don Renzo proponuje i spróbujcie zachęcić chociaż jedną parę do udziału w kolejnym spotkaniu. Do zobaczenia w Sacrofano!

Światło Zaślubin

Głoszenie piękna sakramentu małżeństwa. Dzielenie się zachwytem nad otrzymanymi darami przede wszystkim z tymi, którzy nie są ich świadomi lub zapomnieli o ich istnieniu. Ludziom, którzy nieświadomie rezygnują z daru sakramentu żyjąc w związkach cywilnych lub też dając świadectwo tym, którzy się do małżeństwa przygotowują.

Naśladowanie Jezusa – Oblubieńca

Każde małżeństwo chrześcijańskie jest wezwane do naśladowania Jezusa Oblubieńca. Wejście w głęboką relację z Nim powoduje, że nasza relacja błyszczy i promieniuje na innych. Przygotowaliśmy osiem krótkich filmów, które poruszają najważniejsze kwestie związane z życiem codziennym i łaską sakramentu. Każda para może zaprosić do wspólnego obejrzenia filmów i rozmowy o ich treści.

Credo małżeńskie

Credo małżeńskie to pomoc w medytacji i modlitwie, która pomaga wyznać a także umocnić naszą wiarę w sakramencie małżeństwa. Wpatrując się w Jezusa – Oblubieńca każda para odkrywa głęboką komunię jaka ich łączy i wzywa do budowania wśród nich wielkiej rodziny – Kościoła. W parafii, diecezji i we wszystkich miejscach, gdzie jesteśmy. Film można oglądać u siebie w domu zapraszając do uczestnictwa innych.