Po rekolekcjach
Brenna, 30 kwietnia 2022 - 2 maja 2022

Siódma edycja rekolekcji "Oto Oblubieniec" dobiegła końca. Tym razem gościliśmy w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Brennej. Ta przepiękna, górska miejscowość oczarowała nas swoim urokiem. Wiosenny las porastający łagodne wzgórza Beskidów cieszył nasze oczy.

Nie obyło się bez trudności: kto śledzi naszą działalność ten wie, że miejsce siódmej edycji rekolekcji było zaplanowane zupełnie gdzieś indziej. Jednak Pan Bóg ma swoje plany i potrafi nas do nich przekonać. Wybrał dla nas przepiękne miejsce i dobrych gospodarzy, a także wspaniałych uczestników. Chwała Panu, że daliśmy się poprowadzić!

Ewangelia z pierwszego dnia rekolekcji o burzy na jeziorze korespondowała ze wstępem, jakim witamy uczestników. Poczuliśmy się, że Słowo będzie nas prowadzić przez cały ten czas.

On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się!»

J 6, 20

Te słowa były idealnym początkiem wyjątkowego czasu, który niekiedy bywa trudny dla uczestników, lecz zawsze przynosi niezwykłe owoce. 

Świadectwa małżeństw z ekipy, kazania naszego duszpasterza ks. Marcina, obecność kleryków z Wyższego Prymasowskiego Seminarium Duchownego w Gnieźnie - wszystko to było drogowskazem dla uczestniczących par w odkrywaniu piękna ich własnego sakramentu małżeństwa. Opieka dla dzieci, dzięki doskonałej pogodzie, w większość odbywała się na dworze, w pięknym parku otaczającym ośrodek i na placu zabaw. To też powód do wdzięczności.

Ostatniego dnia uczestnicy podzielili się z nami doświadczeniem rekolekcji, tego, jak żywy i obecny Bóg dotykał ich serc, pokazywał piękno, hojnie obdarzał miłością, zbliżał ich ku sobie, zachęcał do przebaczenia i wzajemnej akceptacji. Patrząc na małżonków, którzy dali się zaprosić i porwać szaleńczej miłości Chrystusa do Kościoła, której są znakiem, doznaliśmy wielkiej radości i pewności, że rekolekcje "Oto Oblubieniec" są potrzebne i dobre, a nawet bardzo dobre! (Rdz 1, 31).

Dziękujemy dobremu Bogu, który nas powołuje do bycia Jego narzędziami, za Jego hojność, miłosierdzie i bezgraniczne zaufanie. Niech odkryta na nowo obecność Oblubieńca w każdym małżeństwie przemienia Waszą codzienność, drodzy uczestnicy!

Wszystkich prosimy o otoczenie modlitwą nas i całego dzieła Misterogrande w Polsce.

Po rekolekcjach
Agata Mleczko 4 maja, 2022
Udostępnij
Nasz blogi
Archiwizuj
Podsumowanie 2021
projektu Misterogrande w Polsce