Kapłaństwo i Małżeństwo

cykl spotkań z ks. Renzo Bonettim w Polsce

 

Zapraszamy Was

na cykl spotkań z ks. Renzo Bonettim, włoskim kapłanem z diecezji Werona. Ks. Renzo to wielki entuzjasta i głosiciel piękna sakramentu małżeństwa. Jego przygotowanie teologiczne, a także wieloletnia praca z małżeństwami to doskonały powód, aby wziąć udział w spotkaniu. Zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej może być uważany za przewodnika w odkrywaniu niezwykłego daru jakim jest sakrament małżeństwa, zarówno dla samych małżonków, ale również dla całego Kościoła. Jego barwna osobowość i żywy język przykuwają uwagę słuchaczy.

 

Kapłaństwo
i małżeństwo

to dwa sakramenty nastawione na zbawienie innych ludzi (por. KKK, 1534). Na ogół o małżeństwie i kapłaństwie myślimy na zasadzie konkurencji.  Oddzielamy jeden od drugiego i nigdy nie myślimy o nich razem. Co takiego posiadają te dwa sakramenty, że Kościół nas zachęca do wspólnego rozumienia ich misji? Jaka łaska zawarta jest w sakramencie małżeństwa? Na te i wiele innych pytań odpowie znakomity duszpasterz i świetny mówca włoski ksiądz Renzo Bonetti, który od dwudziestu lat pracuje z małżeństwami.

Spotkaniu z ks. Renzo będzie towarzyszyła ikona, napisana dla projektu Misterogrande.

więcej o ikonie

"Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła".

/Ef. 5,31-32/


 

ks. Renzo Bonetti

Kapłan diecezji werońskiej. Od prawie dwudziestu lat duszpasterz włoskiego projektu Misterogrande. Pracuje z małżeństwami odkrywając bogactwo nauki Kościoła na temat małżeństwa i rodziny. Mówi o sobie, że jest zakochany w małżonkach i nie ustaje w głoszeniu ich godności wynikającej z przyjęcia sakramentu małżeństwa. Kiedy nie podróżuje po świecie głosząc dobrą nowinę o małżeństwie spędza czas w swoim ogrodzie, pielęgnując uprawę hortensji. 

Program spotkań

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty. Zaproście swoich znajomych. Będą tłumaczone konsekutywnie z języka włoskiego na język polski.

2 maja 2023

Kraków, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

Adres: Franciszkańska 3, 33-332 Kraków
Program: 17:00 spotkanie z ks. Renzo

5 maja 2023

Warszawa, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli

Adres: ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
Program: 19:00 Msza św. po niej spotkanie z ks. Renzo

6 maja 2023

Warszawa, Parafia św. Jakuba Apostoła

Adres: ul. Grójecka 38, 02-314 Warszawa
Program: 15:00 Mszy św. po niej spotkanie z ks. Renzo

7 maja 2023

Luboń, Katolicka Szkoła Podstawowa

Adres: plac Bojanowskiego 7a, 62-030 Luboń
Program: 15:00 Msza św. po niej spotkanie z ks. Renzo

8 maja 2023

Poznań, Parafia św. Antoniego Padewskiego

Adres: ul. św. Antoniego 50, 61-359 Poznań
Program: 18:00 Msza św. po niej spotkanie z ks. Renzo

Organizator: Fundacja Misterogrande

Kontakt:
Andrzej Mleczko
Telefon: +48 729 086 962
E-mail: amleczko@misterogrande.pl

Współorganizatorzy i Patroni medialni: