Rekolekcje to zawsze czas szczególny. Wzorem Ojców Kościoła oddalamy się od życia codziennego, zostawiamy swoje sprawy i problemy, udajemy się na pustynię aby zyskać dystans, wytchnienie, aby napełnić się światłem. Czasem rekolekcje nas wzmacniają a niekiedy przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi lecz zawsze zaskakują, bo Duch „wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża” (J 3, 8). Każdy z nas potrzebuje czasu na refleksję, modlitwę i adorację. Dlatego rekolekcje stanowią ważny moment w życiu każdego człowieka.

Nie inaczej jest z małżeństwem. Jak każdy sakrament wymaga on naszej współpracy z łaską. Konieczne jest nasze zaangażowanie, troska i czas abyśmy mogli w pełni korzystać z mocy jaką daje nam Sakrament Małżeństwa. Sceptyk zapyta z rezerwą: czy można przeżywać rekolekcje razem ze współmałżonkiem? Czy rozwój duchowy nie jest wyłącznie sprawą indywidualną? W jaki sposób wspólnie przeżywać ćwiczenia duchowe?

Rekolekcje przygotowane przez wspólnotę Mistero Grande dają niepowtarzalną okazję na wspólne przeżywanie i doświadczanie łaski płynącej z sakramentu. Swoją unikalną konstrukcją, planem dnia, czasem na dialog małżeński i adorację stwarzają przestrzeń niezbędną w odkrywaniu i rozwijaniu darów Ducha Świętego otrzymanego w dniu zaślubin. Mąż i żona mogą nie tylko zastanowić się i porozmawiać o życiu wspólnym, swoich trudnościach i sukcesach ale także zrobić to w obecności Jezusa – Oblubieńca, otrzymując od Niego moc do przebaczania i coraz większej wzajemnej miłości.

Zapraszamy Was do udziały w rekolekcjach, które pomogą rozwijać się Waszemu Małżeństwu.