Kurs 'Zaślubieni Jezusowi'
u Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP

Na początku 2021 roku udostępniliśmy nowe narzędzie Projektu Misterogrande, jakim jest kurs 'Zaślubieni Jezusowi'. Pary małżeńskie ze wszystkich stron Polski zakupiły pakiet kursowy i rozpoczęły spotkania. Dzięki nim otrzymaliśmy sporo informacji zwrotnych, które pomagają nam ulepszać kurs z każdą nową edycją.

Małżonkowie podkreślają, że najcenniejsze dla nich są treści związane z pogłębianiem wiedzy o sakramencie małżeństwa. Charakter więzi oblubieńczej, podobieństwo pary małżeńskiej do Trójcy Świętej, powołanie do jedności, głęboka i bezwarunkowa miłość do siebie nawzajem na wzór Chrystusa, to tylko niektóre z omawianych zagadnień, które szczególnie poruszają uczestników.

Co więcej, poza analizą fragmentów z Pisma Świętego i dokumentów Kościoła, kurs jest zakorzeniony w codzienności, a więc odnosi się bezpośrednio do naszego doświadczenia życia małżeńskiego. Szereg ćwiczeń zawartych w zeszycie zachęca męża i żonę do rozmowy na konkretne tematy. W jaki sposób zmienić myślenie 'ja' na myślenie 'my'? Jak nasza relacja między mężczyzną i kobietą daje życie nam i innym? Czy możliwe jest naśladowanie miłości Jezusa, który dał się za nas ukrzyżować? Jak sprawić, by ułatwić miłość mojego współmałżonka do mnie? Czy nasza różnorodność może być dla nas darem?

Jedną z powtarzających się uwag były trudności w zorganizowaniu spotkania w taki sposób, aby zapewnić każdej parze uczestników prywatność podczas rozmów. Czasem wykorzystując wszystkie pomieszczenia w domu nie wystarczało miejsca dla każdej pary. Jednak, jak wiadomo małżonkowie to gatunek niepospolity i wybitnie kreatywny! Jedna z grup borykająca się z takim problemem wpadła na pomysł organizacji kursu w 'Przystani Modlitwy' - domu Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP na Dębcu w Poznaniu. Wczoraj spotkaliśmy się z Siostrą Julitą, która potwierdziła gotowość goszczenia małżeństw u siebie, tak aby każdy miał możliwość swobodnej rozmowy.

Siostry mają dom, który przystosowały do pracy z rodzinami i trzeba to mocno pokreślić, że od samego wejścia czuliśmy się jak w domu. Kunsztownie odnowione wnętrza, przepiękne ikony, wygodne fotele, cisza i troskliwa opieka gospodarzy miejsca sprawia, że jest to miejsce wyjątkowe. Siostry posiadają ponadto kaplicę z Najświętszym Sakramentem, co małżonkowie mocno sobie cenią. Czujemy się do głębi dotknięci gościnnością i otwartością Sióstr i dlatego zachęcamy każde małżeństwo chętne do pracy nad swoją relacją a mającą trudności lokalowe do korzystania z tego miejsca. 

Jeśli ktoś z Poznania chciałby wziąć udział w kursie, prosimy o kontakt z Siostrą Julitą. 'Przystań Modlitwy' mieści się na ulicy Łozowej w Poznaniu, w dzielnicy Dębiec. 

Map data ©2021 Google
Map data ©2021 Google
Kurs 'Zaślubieni Jezusowi'
Agata Mleczko 8 września, 2021
Udostępnij
Nasz blogi
Archiwizuj
Rekolekcje dla kapłanów
Don Renzo w diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej