Pierwszy Międzynarodowy Kongres
Projektu Misterogrande, 1-3 maja 2024, Gniezno

Pomysł na Majówkę z Misterogrande narodził się rok temu, podczas pobytu Don Renzo w Polsce. W czasie, który z nim spędziliśmy podróżując do różnych polskich miast, wracał temat dużego wydarzenia, które będzie szansą na spotkanie wszystkich zainteresowanych sakramentem małżeństwa. We Włoszech już trzynaście lat temu taki Kongres miał miejsce i od tego czasu odbywa się co roku.

Słowa Don Renzo były dla nas zachętą, aby pomyśleć o kongresie dotyczącym małżeństwa również w Polsce. Kiedy Don Renzo dowiedział się, że początek maja to długi weekend nazywany przez Polaków Majówką pomysł był gotowy: Majówka z Misterogrande! Nad realizacją zaczęliśmy myśleć już w czerwcu 2023 i dzisiaj możemy podzielić się wiadomością, że Pierwsze Międzynarodowy Kongres Misterogrande odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja 2024 w Gnieźnie.

Kilka słów o wydarzeniu: Międzynarodowy ponieważ zaprosiliśmy gości z Włoch i Francji, Kongres ponieważ przewiduje formę wykładów, a Majówka ponieważ chcemy kontynuować tą inicjatywę co roku. W ten sposób pomysł Don Renzo doczekał się realizacji.

Wszystkie Kongresy, włączając w to tegoroczne wydarzenie, będą się odbywać pod hasłem: Odkryj małżeństwo. Jesteśmy przekonani, że sakrament małżeństwa z jednej strony jest rzeczywistością słabo rozumianą, a z drugiej strony ogromnym bogactwem treści, które powinny być znane każdemu. Dlatego warto odkrywać czym jest sakrament małżeństwa i co daje nam - małżonkom na co dzień.

Pierwszy Kongres Misterogrande w ramach odkrywania małżeństwa skoncentruje się na temacie: Zachwyć się sakramentem. Tak, chcemy rozpocząć od wzbudzenia w sobie zachwytu ogromnym darem, jakim jest małżeństwo. W pierwszej kolejności skupimy się na łasce, jaka jest ofiarowywana małżonkom w dniu zaślubin.

Kongres przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną być blisko Chrystusa obecnego w sakramencie małżeństwa. A zatem, spotkajmy się w Gnieźnie i odkryjmy razem, czym jest sakrament małżeństwa.

Zapisz się już dziś

Pierwszy Międzynarodowy Kongres
Agata Mleczko 19 lutego, 2024
Udostępnij
Nasz blogi
Archiwizuj
Ulmowie w Skrzatuszu
Peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów w diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej