IV spotkanie Rady Fundacji
13 stycznia 2024, Czmoń

Już po raz czwarty w obecnej kadencji Rady Fundacji udało nam się spotkać w pełnym składzie, aby podsumować ostatnie półrocze i zaplanować kolejne. Duch Święty towarzyszył nam od samego początku. Dziękujemy też wszystkim, którzy modlili się podczas spotkania za nas.

Podsumowanie drugiego półrocza 2023 roku pozwoliło nam stwierdzić, że mamy za co dziękować dobremu Bogu. Udało się dokończyć opracowywanie strategii marki, opublikować kurs Love to live w ostatecznym kształcie, zorganizować dzień skupienia w Kazimierzu Biskupim, oraz dwie edycje rekolekcji Oto Oblubieniec (w Bąblinie i Koszalinie). Chwała Panu, że nas uzdalnia do tych dzieł!

W obecnym roku planujemy również dwie edycje rekolekcji, jeden dzień skupienia, ale przede wszystkim czeka nas duże wydarzenie organizowane przez nas po raz pierwszy: Międzynarodowy Kongres Projektu Misterogrande. Będzie to Majówka, którą chcielibyśmy cyklicznie powtarzać. Prace w ekipie toczą się już od września 2023 i właśnie nabierają tempa: polecamy tą intencję w sposób szczególny Waszej modlitwie.

Trwają również prace nad tłumaczeniem i adaptacją jednej z pierwszych książek autorstwa Don Renzo Mówić kocham ciałem i duszą. Mamy nadzieję, że znajdziemy osoby chętne do lektury rękopisu, których uwagi pomogą nam poprawić jakość tekstu.

Duch Święty przypomniał nam podczas tego spotkania, że cel naszego działania to głoszenie piękna sakramentu małżeństwa i ewangelizowanie właśnie poprzez świadectwo naszego życia i nieustający wysiłek podążania za Chrystusem. O zachwyt małżeństwem szczególnie dzisiaj jest trudno. Wiadomość, że Duch Święty żyje z małżonkami od momentu zaślubin w ich relacji jest dla wielu ludzi przełomowa. Czujemy się przynagleni do tego, aby jak najczęściej głosić tą prawdę sobie samym i innym. To od Chrystusa Oblubieńca żyjącego w nas musimy zawsze rozpoczynać.

Kongres będzie dobrą okazją do spotkania w szerszym gronie. Mamy nadzieję, że uda się skutecznie zaprosić małżonków, narzeczonych, osoby indywidualne a także księży i osoby konsekrowane z wielu najróżniejszych środowisk. Chcemy się poznać i zaprzyjaźnić, aby wspólnymi siłami łatwiej nam było opowiadać i cieszyć się sakramentem, który jest wielkim darem.

Błogosławieni Wiktorio i Józefie Ulma wraz z dziećmi, módlcie się za nami!

IV spotkanie Rady Fundacji
Agata Mleczko 15 stycznia, 2024
Udostępnij
Nasz blogi
Archiwizuj
III spotkanie Rady Fundacji
15 lipca 2023 w Gnieźnie